تمامی کارگزاران به منظور دسترسی مشتریان خود به بازار و برای انجام عملیات خرید و فروش آنان، از نرم افزارهای معاملاتی استفاده می نمایند. این نرم افزارها توسط شرکت های متفاوتی طراحی و تولید می شوند، یکی از معروفترین و پرکاربردترین این نرم افزارهای معاملاتی "متاتریدر" است. نرم افزار MetaTrader متعلق به شرکت MetaQuotes بوده و بروکرهای مختلفی آن را به عنوان نرم افزار معاملاتی خود برگزیده اند. در حال حاضر نرم افزار متاتریدر، رایج ترین و پرکاربردترین نرم افزار معاملاتی دنیاست که اکثر کارگزاران برای دریافت دستورات معاملاتی مشتریان خود از آن بهره میبرند. به نرم افزارهای معاملاتی، پلتفرم معاملاتی (Trading Platform) و یا سکوی معاملاتی نیز گفته می شود. MetaTrader 4 برای سیستم عامل های ویندوز، اندروید و IOS در دسترس می باشد. این نرم افزار بر روی کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و موبایل قابل استفاده است.

نصب و راه اندازی پلتفرم

متاتریدر نسخه ویندوز

دانلود

متاتریدر نسخه اندروید

دانلود

متاتریدر نسخه ios

دانلود

برای استفاده از متاتریدر لازم است که یک حساب دمو یا یک حساب حقیقی نزد کارگزار داشته باشید تا بتوانید از امکانات تحلیلی و معاملاتی این نرم افزار بر روی کامپیوتر، تبلت و یا تلفن همراه بهره مند شوید.

دانلود و نصب نرم افزار متاتریدر متناسب با سیستم عامل های مختلف

جهت مطالعه بیشتر و آشنایی کامل با نرم افزار MetaTrader می توانید کتاب الکترونیک "راهنمای متاتریدر 4" را از لینک زیر به صورت رایگان دانلود نمایید